A Harkányi Gyógyfürdő Zrt. közelmúltban meghirdetett kisebbségi tulajdonrészére pályázik az Aquaplusz Kft. − tudta meg lapunk. Ha nyernek, egy komplex program keretében elsősorban a fürdő gyógyászati részlegét szeretnék fejleszteni. György Zoltán, a társaság ügyvezető igazgatója a Dunántúli Naplónak úgy nyilatkozott, egymilliárd forint körüli összeget szánnak a helyhatóság által meghirdetett részvénycsomag megvásárlására. A közeli Siklóson fürdőüzemeltetésben és szállodaépítésben is érdekelt társaság középtávon egy olyan közös dél-baranyai idegenforgalom-fejlesztési programot szeretne megvalósítani, amelynek révén jelentősen növelhető lenne a térségbe látogató vendégek száma. A harkányi önkormányzat a közelmúltban azért döntött a részvénycsomag eladásáról, hogy forrást biztosítson ahhoz a programhoz, amelynek keretében nemcsak a fürdőt és a helyi kórházat kívánják fejleszteni, hanem a belváros átfogó rekonstrukciója is megvalósulna. A több mint hárommilliárd forint értékű beruházás viszont csak akkor kaphatja meg az 1,4 milliárd forint értékű uniós támogatást, ha a szükséges saját erőt sikerül hozzátenni. A közelmúltban véglegesített tervek szerint a fürdő területén új wellness-központ és fedett medencék készülnének, de bővítenék a kórház hotelszárnyát is.
