BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Árat emelt a felszámoló, újra piacon a Cerbona

Három telephelyet eladtak, azon várhatóan idén újraindul a termelés. Az üzletrészek árát a nagy érdeklődés miatt felemelte a felszámoló.

2011. december 8. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A felszámoló Agro-Alba Zrt. immár harmadszor dobta piacra az egyik legnagyobb hazai gabonafeldolgozó cég, a székesfehérvári Cerbona Élelmiszeripari Zrt. vagyonelemeit − tájékoztatta lapunkat Ádám Beáta felszámolóbiztos. Az ingatlanokat, gépeket és eszközöket változatlan áron kínálják, ám egy üzletrész- és egy részvénycsomag árát a jelentős kereslet miatt megemelték. A Boncera Kft. 100 százalékos tulajdoni hányada 17,3 millióról 41,3 millióra, míg a Székesfehérvári Hűtőipari Nyrt. 4 százalékos részvénycsomagjának ára 20-ról 35 millió forintra nőtt. Úgy tűnik, e két cég mellett az ugyancsak sikeresen működő Alba-Kenyér Kft. 40 százalékos, nettó 35 millió forintért meghirdetett tulajdonrésze is gyorsan gazdára találhat.

Az ezúttal összesen 5,44 milliárd forintért kínált vagyonelemek között már nem szerepel az enyingi, a dombóvári és a kápolnásnyéki telephely, amelyeket szeptemberben mintegy 380 millió forintért hirdettek meg eladásra (Napi Gazdaság, 2011. október 6.). Ezeket egy francia tulajdonban lévő cég vásárolta meg, s a tárgyalások jelenlegi állása szerint a malmok és gabonatárolók dolgozóit átveszik, várhatóan mindhárom helyen, és még az idén újraindítják a termelést. A most meghirdetett vagyonelemekre december 18-ig lehet pályázni.

A közismert, müzlik és müzliszeletek gyártásában Magyarországon piacvezető cégnek már az elmúlt évtized közepétől egyre nagyobb likviditási gondjai voltak. A Cerinvest Vagyonkezelő és Gazdasági Tanácsadó Kft.-n keresztül magyar magánszemélyek tulajdonában lévő Cerbona a felvásárlást és a fejlesztéseket is hitelből finanszírozta, folyamatosan emelkedtek működési költségeik, a kinnlévőségeik, a felvásárlási árak ingadoztak, a piac pedig zsugorodott.

Egy évvel ezelőtt kénytelenek voltak csődöt jelenteni, mert több pénzintézet is felmondta a hiteleit. A társaság 2010-ben 8,73 milliárd forintos nettó árbevétel mellett már több mint 1,7 milliárdos veszteséget produkált. A leányvállalataival együtt ekkor több mint 400 dolgozót foglalkoztatott. Az eredménytelen csődeljárást követően idén májusban indult el a felszámolási eljárása, 330 hitelezője mintegy 5,7 milliárd forintot követel a cégtől. Jelenleg két társaság bérgyártást végez a Cerbona egyik székesfehérvári és szekszárdi üzemében.

Néhány vagyonelem (irányár, M Ft)
Szekszárdi telephely, malom 487,3
Sárbogárdi telephely 297,4
Gárdonyi kemping 111,9
Faddi üdülő 14,6
Székesfehérvári extrudálóüzem,
kukoricamalom, A. R. M. Kft. 2075,6
Székesfehérvári búzamalom, központi iroda 971
Székesfehérvári tésztagyár 1276
Forrás: Cégközlöny
Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet