BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szigorúan ellenőrzött boltok

2011. december 7. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A dohánytermékek kiskereskedelme 2013. január 1-jétől állami monopóliummá válna, amelyet az illetékes miniszter határozott időre koncessziós szerződés keretében átengedhetne − állt abban az mno.hu. által november végén megszerzett tervezetben, amelyet a portál értesülései szerint egy fideszes képviselő készül benyújtani. Eszerint dohányterméket kizárólag dohányboltban lehetne forgalmazni, a bolt köteles lenne megfelelő jelzésekkel figyelmeztetni tevékenységére, valamint a belépésre jogosultak életkori korlátozására.

A tervezett szabályozás értelmében kétezer fő lakosságszám alatti településeken legfeljebb egy, afölött minden kétezer fő után egy jogosult értékesíthetne dohányárut. A törvényjavaslatban foglaltak megsértése miatt a koncesszióval rendelkező dohánytermék-kiskereskedővel szemben legfeljebb tízmillió forint bírság szabható ki, a többi jogsértőt viszont akár 500 millió forintos büntetés is sújthatná.

Az Országgyűlés idén április 26-án módosította a nem dohányzók védelméről szóló törvényt, ennek értelmében 2012. január elsejétől tilos lesz a dohányzás közforgalmú intézményekben − egyebek közt a szórakozó- és vendéglátóhelyeken, a munkahelyeken, a közösségi közlekedési eszközökön és a megállókban, az aluljárókban, a játszótereken, valamint a megállóhelyek és a játszóterek ötméteres körzetében. A helyi önkormányzatok további közterületekre is kiterjeszthetik a tilalmat. A dohányzási tilalom betartását az ÁNTSZ ellenőrzi, megsértése esetén 20−50 ezer forint közti bírságot szab ki. A bírságolás három hónap türelmi idő után, 2012. április elsején kezdődik.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet