Elkészültek a hasznosíthatósági, illetve a beépítési tervei a mintegy 50 hektáros, hosszú évek óta bezárt zalaegerszegi laktanyának − értesült lapunk. A közelmúltban a Zala Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány (ZMVA) által elkészíttetett és a helyhatóság elé került koncepció szerint a jól megközelíthető területen egy új városrészt alakítanának ki több ütemben, többek között vállalkozói tőke segítségével. Itt kapna helyet három felsőoktatási intézmény, mellette pedig vegyes rendeltetésű, intenzívebb beépítésű zónát alakítanának ki. Irodák, vendéglátó-ipari és kereskedelmei létesítmények, valamint egy kisebb szálloda, illetve panzió készülne. Ezekhez egy kertvárosi jellegű, parkokkal és sétautakkal tarkított lakóövezet, illetve különböző sportlétesítmények kapcsolódnának. A honvédségi épületeket szociális bérlakásokká alakítanák át. Bár végleges döntés még nincs, úgy tűnik, nemcsak az önkormányzat, hanem az ingatlanfejlesztők és a beruházók is egyetértenek abban, hogy az elkövetkező években ebbe az irányba, ezen a területen terjeszkedjen a város.
