BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hétmilliárdos program indul a Dél-Dunántúlon

2011. november 25. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elkezdődött a dél-dunántúli régió 89 elavult, a környezetet erősen szennyező, már korábban bezárt hulladéklerakójának rekultivációja, a 6,85 milliárd forintos program az Új Széchenyi terv keretében, teljes egészében uniós források segítségével valósul meg − közölte a Mecsek-Dráva Önkormányzati Társulás. A kivitelezés mindenhol a vízgyűjtő és szikkasztómedencék feltöltésével és leválasztásával indul. Úgynevezett együtemű rekultivációval rendeznek 59 lerakót, hat most csak egy átmenti fedőréteget kap, míg 25 telepet teljesen felszámolnak. Ezekben a hulladékot felszedik és szétválogatják, majd máshol helyezik el vagy megsemmisítik őket. A rekultiváció befejezéseként humuszréteggel és növény telepítéssel zárják le a lerakókat.

A beruházás fontos eleme lesz egy olyan monitoringrendszer kiépítése, amely lehetővé teszi az összes tároló folyamatos megfigyelését és ellenőrzését, valamint segíti azok utógondozását is. Többek közt gázgyűjtő rendszereket építenek és figyelőkutakat alakítanak ki. Ezek segítségével folyamatosan ellenőrizhető lesz például az adott térség ivóvízbázisának minősége. A program várhatóan a jövő év májusában fejeződik be. A rekultivációt követően a területek visszanyerhetik eredeti funkciójukat, az önkormányzatok különböző célokra hasznosíthatják a rendbe tett területeket.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet