A továbbra is folyamatosan növekvő vendégszám miatt újabb fejlesztési program megvalósításába kezdett a Veszprém megyei Eplényben az ország egyik legnagyobb síközpontját működtető Nordica Skíaréna Kft. − erősítette meg a Napi Gazdaság információit Horváth Balázs, a társaság értékesítési és marketingmenedzsere. Ezúttal elsősorban olyan beruházásokra, illetve bővítésekre kerül sor, amelyek a pályákon, a felvonókon és a különböző kiszolgáló létesítményeknél csökkentik a zsúfoltságot. A november 19-én elkezdődött szezonban minden korábbinál több vendégre számítanak. A pályarendszeren tavaly 55 ezren síeltek, idén további, tíz százalékot meghaladó növekedéssel kalkulálnak. A társaság tavaly 31 százalékkal tudta növelni nettó árbevételét, ebben jelentős része van a gyenge forintnak s a mind magasabb üzemanyagáraknak, hiszen egyre többen maradnak itthon síelni. Az értékesítési vezető hozzátette, úgy tűnik, minderre és a folyamatos fejlesztésekre idén is alapozhatnak majd. A még 2005-ben létrehozott társaság az elmúlt évek során saját erőből és pályázati forrásokból több mint több egymilliárd forintot költött a 15 hektáros, a helyi önkormányzattól bérelt terület fejlesztésére, illetve a környék infrastruktúrájának kiépítésére.
