Újabb fél évvel, 2013 elejére csúszik az új megújuló energia támogatási rendszer (metár) bevezetése − jelentette be Bencsik János, a fejlesztési tárca energia- és klímaügyi államtitkára a Heti Válasz és a Figyelő tegnapi konferenciáján. Bencsik szerint az új koncepció már nyár közepére elkészült, a tervezés és a háttérmunkák azonban nem haladtak a megfelelő ütemben, ezért is kellett átszervezni az államtitkárságot − utalt Olajos Péter helyettes államtitkár menesztésére. Szakmai szereplők korábban − már az első féléves csúszás kapcsán − arra hívták fel a figyelmet, hogy a metár halasztása nem kedvez a befektetői környezetnek.
Az államtitkár arról is beszélt, hogy a kormány százmilliárd forintot \"metszett ki\" az energiacégek zsebéből, illetve hasonló tételt jelent a különadó is. Bencsik kitért Lázár János fideszes frakcióvezető módosító javaslatára, amely az áramszolgáltatás kikapcsolását szigorítaná. Úgy vélte, a javaslat \"nélkülözi a szakmai indokokat\", hatására pedig működésképtelenné válhat a szektor. Lázár − piaci szereplők által is megkérdőjelezett − módosítója értelmében a rendszerhasználati díjakból eredő tartozások miatt nem lehetne kikapcsolni a szolgáltatást (Napi Gazdaság, 2011. november 15.).
Jövőre újabb hat nyilvános elektromos töltőállomást ad át Budapesten a tervek szerint az Elmű-Émász-csoport és a Budapesti Közlekedési Központ Zrt. (BKK) − mondta a konferencián Vitézy Dávid, a BKK vezérigazgatója. Az Elmű tavaly nyitotta meg első \"áramkútját\" a fővárosban. Vitézy szerint a városi közlekedésben nem az árammal hajtott személyautóké, hanem az elektromos közösségi közlekedésé a jövő.
