A korábbi 26,6 millió euró, azaz nagyjából 7,6 milliárd forint helyett 32 millió euró − azaz mintegy 10 milliárd forint − kártérítést követel a Pécsi Vízmű Zrt. (PV) székházának elfoglalásáért, illetve az ezt követően okozott károkért az önkormányzattól a Suez Environnement. A francia cég a bécsi választott bíróságon adta be keresetét − adta hírül a Pécs Stop. A város 2009-ben mondta fel a Suezzel kötött üzemeltetési szerződést, majd a városi tulajdonú Tettye Forrásház Zrt.-t tette meg vízszolgáltatónak. A helyhatóság szeptember végén jelentette be, hogy méltánytalannak és szándékosan túlzónak tartja a Suez megbízásából eljáró brazil cég, a Compass Lexecon jelentését, valamint az ebben megfogalmazott 26,6 millió eurós kárigényt. A város a bécsi nemzetközi választott bírósághoz fordult, a Suez fizetési felszólításának pedig nem tett eleget. Az önkormányzat álláspontja szerint a Legfelsőbb Bíróság korábbi ítélete megerősítette, hogy Pécs 2009 őszén jogszerűen mondta fel a szerződést.
