BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízmilliárdot követel Pécstől a Suez

2011. november 21. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A korábbi 26,6 millió euró, azaz nagyjából 7,6 milliárd forint helyett 32 millió euró − azaz mintegy 10 milliárd forint − kártérítést követel a Pécsi Vízmű Zrt. (PV) székházának elfoglalásáért, illetve az ezt követően okozott károkért az önkormányzattól a Suez Environnement. A francia cég a bécsi választott bíróságon adta be keresetét − adta hírül a Pécs Stop. A város 2009-ben mondta fel a Suezzel kötött üzemeltetési szerződést, majd a városi tulajdonú Tettye Forrásház Zrt.-t tette meg vízszolgáltatónak. A helyhatóság szeptember végén jelentette be, hogy méltánytalannak és szándékosan túlzónak tartja a Suez megbízásából eljáró brazil cég, a Compass Lexecon jelentését, valamint az ebben megfogalmazott 26,6 millió eurós kárigényt. A város a bécsi nemzetközi választott bírósághoz fordult, a Suez fizetési felszólításának pedig nem tett eleget. Az önkormányzat álláspontja szerint a Legfelsőbb Bíróság korábbi ítélete megerősítette, hogy Pécs 2009 őszén jogszerűen mondta fel a szerződést.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet