BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indul a harkányi gyógyközpont építése

2011. november 18. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Miután a finanszírozási kérdések is megoldódtak, zöld utat kapott az a 3,063 milliárd forintos ingatlanfejlesztés, amelynek keretében elkezdődhet a harkányi Psoriasis Gyógyító Központ építése − tájékoztatta lapunkat Sarkadi Eszter, a Harkányi Turisztika Egyesület munkatársa. (A psoriasis, vagyis pikkelysömör ma az egyik leggyakoribb bőrbetegség, idehaza mintegy 200 ezren szenvednek tőle. Kezelésére a harkányi gyógyvíz kiválóan alkalmas.) A beruházást a helyi önkormányzat, a harkányi Gyógyfürdőkórház Kft., valamint a Harkányi Gyógyfürdő Zrt. által még tavaly létrehozott konzorcium valósítja meg 1,404 milliárd forint értékű uniós forrás segítségével. A két ütemben zajló fejlesztés révén a kórház évente mintegy kétezer beteget fogadhat, a gyógyfürdő pedig télen is nyitva lehet. A várhatóan 2013 végére befejeződő munkák során a gyógyfürdőt és kórházat egy parkkal kötik össze, felújítják a Zsigmondy sétányt és a két komplexum környékén lévő közterületeket is, új sétautakat, rendezvényteret építenek. Az ingatlanfejlesztéssel párhuzamosan egy komplex, elsősorban a gasztronómiára és kerékpáros turizmusra koncentráló programot is megvalósítanak.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet