A Dél- és a Közép-Dunántúlon a legnagyobb kereslet a jó állapotú, egyedi fűtésű, korszerű anyagokból készült, használt lakások iránt van, de például Veszprémben számos új otthont is eladtak a közelmúltban. A vevők főleg külföldön dolgozó, fizetésüket valutában szerző, valamint befektetéseiket most ingatlanra váltó magyarok, elszórtan külföldiek. A Nyugat-Dunántúlon, elsősorban Sopron és Kőszeg környékén, illetve Bükön és Hévízen a külföldiek lakást, hazánk fiai pedig kisebb családi házakat vettek a forint mélyrepülését kihasználva. Döntően már többször leárazott, színvonalas, jól felszerelt ingatlanokat adtak el.
A közvetítők szerint a mostani keresletnövekedés átmeneti jellegű, a hatalmas kínálat miatt volumenét tekintve nem jelentős, de kétségkívül jelzi, hogy a vevők egy része már nem számít további árcsökkenésre. Sümeg Nándorné, a hévízi ingatlanok értékesítésével is foglalkozó, kaposvári székhelyű, BA-S-HA Kft. ügyvezetője szerint a kicsit kedvezőbb piaci helyzet kialakulásában jelentős része van annak, hogy a végtörlesztés révén az egész térségben tovább csökkentek az árak, a forint pedig gyengült. A javulást a somogyi megyeszékhelyen elsősorban a jó állapotú használt lakások piacán tapasztalták.
Optimális esetben egy 65~70 négyzetméter körüli, háromszobás lakás jelenleg 11,5-12 millió forintért is eladható, ha vonzóak a fenntartási költségek, a ház állapota, elhelyezkedése, a lakóközösség összetétele és a környék rendje. Más ingatlanok, például a családi házak és új lakások területén érdemi változást nem tapasztaltak, sőt a vidéki településeken tovább romlott a helyzet. Hévízen elsősorban külföldiek élnek a lehetőséggel. A használt lakások mellett itt a kisebb családi házak is forogtak az elmúlt napokban, ami azt jelenti, hogy nincs szó látványos növekedésről, de az elmúlt hónapokhoz képest jobb a helyzet. A valutás vásárlások megjelenéséről számolnak be a közép-dunántúli közvetítők is. Kerepesi Gyöngyi, a veszprémi székhelyű, Kerepesi Ingatlan Bt. tulajdonosa elmondta, az új lakások iránt is megnőtt az érdeklődés, s immár ismét van olyan fejlesztő, aki folytatja a korábban elkezdett beruházási programot. Több lakást már a \"tervezőasztalról\" eladtak, amire a válság óta nem volt példa. Mindemellett, november dacára javult a helyzet több környékbeli frekventált településen, sőt a Balaton északkeleti régiójában is. Ugyanakkor az is igaz, hogy a legtöbb vásárló már korábban kinézte magának az adott ingatlant. Kerepesi hozzátette, az egyelőre bizonytalan, hogy a lendület meddig tart.
