BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb telephelyet épít Győrben a Matusz-Vad

2011. november 11. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A folyamatosan növekvő kereslet miatt zöldmezős beruházással újabb telephelyet alakít ki a Győri Ipari Parkban a Matusz-Vad Kereskedelmi és Húsfeldolgozó Zrt. − erősítette meg a Napi Gazdaság információit Nagy Dávid, a társaság vezérigazgató-helyettese. Egy a közelmúltban megvásárolt területen több mint 700 millió forintból elsőként egy több száz négyzetméteres hűtőház készül. A beruházás várhatóan a jövő év februárjában kezdődhet. A tervek szerint a területen később további kapacitásbővítő fejlesztést végeznek. A cég idei nettó árbevétele várhatóan meghaladja a 7 milliárd forintot. Már június végéig − az elmúlt év azonos időszakához képest − közel 18 százalékkal több árut értékesített, s a tendencia azóta is töretlen. Az export részaránya idén a nem egészen 10 százalékról több mint 17 százalékra nőtt. Ausztriában csaknem háromszor annyit sikerült eladni, mint tavaly, a szlovákiai forgalom pedig a duplájára nőtt. A vezérigazgató-helyettes közölte, hónapról hónapra átlagosan 70 százalékkal több árut értékesít galántai franchise-partnerük a román piacon is.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet