BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kútba esett szállodaprojekt

2011. november 4. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A harkányi önkormányzat legutóbbi ülésén úgy döntött, felbontja a Harkány-Immo Kft.-vel kötött adásvételi szerződést és egy liciteljárás keretében próbálja meg ismét értékesíteni a szállodaépítésre szánt többhektáros, belvárosi telkét − erősítették meg lapunk információit a városházán. A frekventált belvárosi utcában, a gyógyfürdő közelében néhány éve még a régi városháza állt, ám ezt három éve lebontották s területét − egy szomszédos telekkel együtt − nettó 120 millió forintért a Harkány-Immo (korábban T & H) Kft.-nek értékesítették 2009-ben. A beruházó egy több száz millió forintos program keretében négycsillagos szálloda és lakópark építését tervezte. Az építkezés el is kezdődött, ám nemsokára leállt, mert a Harkány-Immónak − többek között a válság miatt − egyetlen pénzintézettel sem sikerült megállapodnia a program további finanszírozásáról. A telek árát azóta sem fizették ki s a beruházás is megfeneklett. Információink szerint a helyhatóság új beruházóval szeretné befejeztetni a belvárost elcsúfító, félbemaradt programot, ezért az ár meghatározásánál kompromisszumokra is hajlandó.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet