BUX 139046.85 1,03 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy kgfb-s szóhiba miatt került nehéz helyzetbe a Genertel

2011. november 3. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Újabb bizonyítékát adta az idei kgfb-kampány, hogy értelmetlen az évi egyszeri díjhirdetés fenntartása: a Napi Gazdaság értesülései szerint a Genertel Biztosító egy pontatlan megfogalmazás okán hozta nagyon nehéz helyzetbe magát. A biztosító kgfb-díjtarifájának 26. b. pontja ugyanis úgy szól, hogy a 2012. január 1. előtti kockázatviselési kezdetű − tehát az idén már a direkt biztosítónál lévő − szerződések esetén 100 százalékos pótdíjat kénytelen fizetni az, akinek autójában 2007. január 1. óta nem történt az adott szerződés bonus-malus besorolását érintő károkozás. A hibásan beszúrt \"nem\" szócska azt jelenti, hogy a Genertelnél lévő, kármentes ügyfelek \"kapják\" a dupla díjat, miközben szinte bizonyosan az ellenkező volt a biztosító  szándéka − azaz hogy a károkozóktól \"szabaduljon\" meg a pótdíjazással.

A Genertel a Napi Gazdaságnak jelezte, hogy felvették a kapcsolatot a PSZÁF-fal, hogy módosítsák a félreértést. A gondot az okozza, hogy a hatályos törvény lehetetlenné teszi a meghirdetett díjak módosítását − még ilyen helyzetben is, amikor csak egy figyelmetlenség volt az ok. Ez is jól mutatja, hogy fenntarthatatlan az évi egyszeri díjhirdetés. Ha a PSZÁF nem járul hozzá a módosításhoz, a Genertel az idén csak úgy \"menekülhet\" meg a régi állomány szinte automatikus elpártolásától, hogy a jövő évi díjértesítőnél valamilyen módon \"automatizálja\" az átszerződést, azaz azt, hogy a társaság régi ügyfelei kvázi új biztosítottként maradhassanak a társaságnál.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet