Az értékesítés reményében a Vectigalis Zrt. ismét piacra dobta az egykor az ország egyik legnagyobb és legkorszerűbb készételgyártó üzemét működtető Star Menü Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. vagyonelemeit − tájékoztatta lapunkat Péter Márta felszámolóbiztos. A jelenleg is működő üzemet a tavaszi pályázati fordulóhoz képest fél áron, nettó 1,203 milliárd forintért hirdették meg. A felszámolóbiztos elmondta, az árcsökkentésben jelentős része van annak, hogy az előzetes tárgyalások alapján úgy tűnik, hogy a korszerűen felszerelt készételgyárnak még az idén új gazdája lehet. A sármelléki repülőtér közelében, az Ízek útján található 31 ezer négyzetméteres ingatlanon egy készételgyár és egy szendvicsüzem van, eladják még a cég gépeit, vagyoni értékű jogait, receptúráit és meglévő piacait is. A folyamatos működéséből eredő követelés- és kötelezettségállományt is át kell venni. A vételi ajánlatot november 7-ig lehet benyújtani.
Péter Márta elmondta, a felszámolási eljárás alatt − az elmúlt több mint másfél évben − a válság ellenére nemcsak hogy a cég működőképességét sikerült megőrizni, hanem a korábban elvesztett piacok jelentős részét is visszaszerezték. Ebben szerepe volt annak is, hogy a felszámolás alatt új receptek alapján készült ételek is megjelentek a kínálatban.
A Star Menü Sármelléken mintegy kétmilliárd forintért 2007-ben építette fel az úgynevezett komfort termékek előállítására alkalmas ételgyárát. A 2500 négyzetméteres, logisztikai központtal és kiszolgáló létesítményekkel rendelkező üzemet úgy tervezték, hogy ott naponta akár 36 tonnányi főtt étel és szendvics készülhet. A cég kezdetben sikeresen kapcsolódott be a közétkeztetésbe, szállított hideg és meleg ételt iskoláknak, kórházaknak, és kereskedelmi láncokban, például a Tescónál is meg tudott jelenni. A középtávú tervek között szerepelt az üzem bővítése, mélyhűtött és diabetikus ételek készítése és egy önkiszolgáló étteremlánc kialakítása is. A 87 fős induló létszámot 2008 nyarára megduplázták, a bővítést követően pedig 450-500 dolgozó foglalkoztatásával számoltak. A rendelésállomány azonban 2008 második felétől fokozatosan visszaesett, a kintlévőségek és a költségek pedig nőttek. A társaság az üzleti évet 509 millió forint nettó árbevétel mellett 309 milliós üzemi veszteséggel zárta. A gondokat a válság tetézte, 2009 augusztusában jelentős elbocsátásokra kényszerült a cég. További létszámleépítésre is szükség lett volna, de a beruházást 80 millió forintos munkahelymegtartó támogatással valósították meg, így 2011-ig legkevesebb 98 dolgozót meg kellett tartani. A Star Menü 2009-ben már csak 266 milliós nettó árbevételt tudott elérni, üzemi vesztesége 362 millióra nőtt. Felszámolása 2010 januárjában indult el, tartozása meghaladja a 2,1 milliárd forintot.
