A folyamatosan növekvő rendelésállomány miatt tovább bővíti nyáron elkészült gyártóbázisát az elsősorban különböző műanyag alkatrészek előállításával foglalkozó Weiss Hungária Kft. − tudta meg lapunk. A program előkészítése hamarosan elkezdődik, a létesítmény várhatóan 2013-ra készül el. Jürgen Weiss ügyvezető igazgató a Győri Nemzetközi Ipari Park kiadásában megjelenő Győri Park Pressnek úgy nyilatkozott, a program megvalósítását elsősorban az indokolja, hogy a leányvállalat jövőre mintegy 15-20 százalékos termelésbővüléssel számolhat, ami további létszámbővítést is lehetővé tesz majd. Az elsősorban elektronikai, autó-, valamint gépipar számára különböző műanyag alkatrészeket gyártó Weiss GmbH 2007-ben egy bérelt telephelyen hozta létre első magyarországi üzemét. Idén mintegy 1,6 millió euró értékű zöldmezős beruházással háromezer négyzetméteres gyártóbázist építettek, amelyben 77 dolgozóval a nyár közepén kezdődött el a termelés. A program folytatásaként további 1,4 millió eurót költenek új gépek és eszközök beszerzésére, valamint a gyártókapacitás folyamatos bővítésére. A többek között a Knorr-Bremse kecskeméti gyárát is kiszolgáló Weiss Hungária idén már mintegy ötmillió euró nettó árbevétellel számol.
