BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már toboroz a Huaweinek gyártó Flextronics

2011. október 24. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Munkaerő-toborzásba kezdett a Dél-Dunántúlon, elsősorban Baranyában a Flextronics Global Services, miután a közel­múltban megállapodás született arról, hogy a kínai Huawei Technologies Hungarynak Pécsett, egy bérelt üzemben gyártanak különböző elektronikai alkatrészeket − értesült lapunk. Elsősorban azokkal a dolgozókkal veszik fel a kapcsolatot, akik az Elcoteq nemrég bezárt üzemében, a Huawei gyártósorain dolgoztak, de a Dunántúli Napló információi szerint a Flextronics napokon belül hirdetésekben is keres majd különböző szakembereket, többek között mérnököket és technikusokat. Úgy tűnik, a társaság kizárólag maga akarja megoldani ezt a feladatot, hiszen a térség munkaügyi központjaiban egyelőre semmilyen munkaerőigényt nem jelentett be. Czakó Tibor, a Flextronics Global Services magyarországi igazgatója elmondta, elsősorban a jól képzett munkaerő miatt döntöttek úgy, hogy az új üzemet Pécsett, illetve Cserkúton alakítják ki. A különböző optikai hálózati termékek gyártása már december elején elkezdődik. Az első szállítmányt december 5-én indítják útnak, ezért a toborzással nem lehet tovább várni. Az idén mintegy száz dolgozót vesznek fel, jövőre pedig várhatóan elérik az 500 fős létszámot. A Flextronics abban a jelenleg üresen álló cserkúti üzemben kezdi meg a termelést, amely a kilencvenes évek végén épült, s elsőként a Nokiát kiszolgáló Segerström & Svensson használta.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet