BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már csaknem 40 ezer magyar dolgozik Ausztriában

2011. október 24. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az osztrák munkaügyi szervezet legfrissebb adatai szerint már csaknem 40 ezer magyar vállal állást Ausztriában − hangzott el pénteken a Győr-Moson-Sopron Megyei Munkaügyi Központ sajtótájékoztatóján. Egyre többen dolgoznak a határtól távol, elsősorban a különböző idegenforgalmi körzetekben. Burgenlandban jelenleg 11 ezren vállalnak munkát, ami 2481 fős növekedést jelent május elsejéhez képest, amikor Ausztria az uniós vállalásoknak megfelelően megnyitotta munkaerőpiacát. Rimányiné Somogyi Szilvia, a munkaügyi központ igazgatója elmondta, a létszámnövekedésben annak is része van, hogy egyre több a bejelentett, legális munkavállaló a szomszédos országban. (Az osztrák munkaügyi szervezet tavasszal közzétett adatai szerint legálisan mintegy 27 ezer magyar dolgozik Ausztriában.) A Kisalföld a közelmúltban publikálta azt a tanulmányt, amely szerint idén a munkaerőpiac megnyitása óta mintegy 27 százalékkal nőtt a naponta ingázók száma. Az \"IGR − Jövő a határtérségben\" program keretében készült felmérés szerint a korábbi 12 550 helyett jelenleg 16 ezren járnak át naponta. A legjelentősebb növekedést Sopronban és Hegyeshalomnál tapasztalták.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet