A térség ingatlanpiacára és a különböző turisztikai fejlesztésekre is kedvező hatással lehet az a mintegy 6,7 milliárd forintos beruházási program, amely még az idén elkezdődik a Tisza-tónál. Varga Mihály, a Miniszterelnökséget vezető államtitkár bejelentette, a fejlesztéseket a Környezet és Energia Operatív Program keretében, 2012 és 2014 között, 5,7 milliárd forint uniós forrás segítségével valósítják meg. A beruházás nemcsak a 124 négyzetkilométeres mesterséges tározóra, annak vízpótlására, valamint áramlást segítő rendszerére, hanem a Keleti- és a Nagykunsági Főcsatornára, illetve a Hármas-Körösre és a Hortobágy-Berettyóra is kiterjed. A fejlesztés révén jelentősen csökken majd az ár- és belvízveszély. A térségben több száz embernek munkát adó programot három térségbeli vízügyi igazgatóság által létrehozott konzorcium valósítja meg. A lapunk által megkérdezett térségbeli ingatlanközvetítők szerint az ugyan egyelőre bizonytalan, hogy a program hány nagy beruházót vonz majd a Tisza-tó környékére, ám arra jó esély van, hogy lökést ad az elmúlt évek során jobbára agonizáló ingatlanpiacnak.
