Úgy tűnik, a Dél-Dunántúlon, illetve Zalában ismét erőre kap a vadászturizmus. Jó néhány nagyvadas területre nemcsak osztrák, német, hanem svájci, sőt svéd vendégek is érkeztek. Több, lapunk által megkérdezett étterem- és büfétulajdonos szerint ha az őszi szünet ideje alatt is kitart a jó idő, túlélhetik az idei évet. Sternócky Balázs, a siófoki Hotel Azúr értékesítési és marketingigazgatója lapunknak elmondta, szeptemberben különösen a konferenciaturizmus területén értek el jó eredményeket. Ez döntően a hétköznapi foglaltsági adatokat javította, hétvégenként pedig az időjárásnak köszönhetően többször volt telt ház. Sternócky hozzátette, már az október 23-ai hosszú hétvégére és az őszi szünetre is jelentős számú foglalásuk van.
Kratochvill Dávid, a harkányi kistérség idegenforgalmi ügyekben illetékes munkatársa szerint a szép ősz a korábbi éveknél jóval több vendéget csábított Dél-Baranyába. Nemcsak Harkányban, hanem Siklóson és Villányban is mintegy 10-15 százalékkal több vendég volt, mint az elmúlt évek hasonló időszakában. A húzóágazat a bor-, a kerékpáros és a wellness-turizmus. Több, döntően külföldi vadászvendég is érkezett a térségbe, ami elsősorban a gyenge forinttal magyarázható.
A Balaton-felvidéki borászok az idei terméssel és a forgalommal is elégedettek. A Szent György-hegyi Ezerjó Borház tulajdonosa, Kriskovits Ferenc szerint a szüret kezdetétől mostanáig több vendégük volt, mint az év előző részében. Több hétvégén már az is gondot okozott, hova ültessék az érkezőket, s a hatalmas forgalom néha már a szüretet is hátráltatta. A feladatokat csak alkalmi munkások bevonásával tudták megoldani, amire nagyon régen nem volt példa.
A 90-es évek közepe óta nem volt ilyen sikeres utószezonja a Sopronban és Fertőrákoson is panziót, illetve éttermet működtető Alpok-Alja Kft.- nek − tájékoztatta lapunkat Vati János, a társaság pénzügyi vezetője. Forgalmuk az elmúlt év azonos időszakához képest több mint 20 százalékkal volt magasabb, amiben a jó idő és a gyenge forint mellett a jelentős árengedményeknek is része van. Nagyjából másfél hónap alatt több osztrák, német és szlovák vendégük volt, mint egész nyáron, de néhány olyan magyar család is érkezett hozzájuk, akik eredetileg külföldre készültek.
