BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kivonul a Falco, ha nem lehet zajos

2011. október 13. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bezárja szombathelyi gyárát s elviszi Magyarországról a termelést a Kronospan Holding GmbH, ha a helyi önkormányzat nem teszi lehetővé a tervezett milliárdos beruházási program megvalósítását − jelentették be tegnap a Falco Forgácslapgyártó Zrt.-nél. Az ország egyik legnagyobb, mintegy 200 dolgozót foglalkoztató fafeldolgozó üzeme és az önkormányzat azt követően került összetűzésbe, hogy a város közgyűlése elutasította a társaság kérését, hogy területét bővíthesse s beruházási programot valósítson meg. A Falco az új üzembe laminálósort, valamint nagy teljesítményű présgépeket kíván telepíteni. A közgyűlés lakossági tiltakozás után arra hivatkozva utasította el a tranzakciót, hogy a beruházás megvalósítása után nőne a zajszint. Ezt a Falcónál cáfolják. Mindemellett azt sem értik, hogy az elmúlt évek során sokmilliárdos adósságot felhalmozó város miként engedheti meg magának, hogy lemondjon a cég által fizetett évi több száz millió forint adóbevételről. A Falco a tavaly szeptember végén zárult üzleti évet 10,7 milliárd forint nettó árbevétellel zárta, igaz, üzemi vesztesége az elmúlt két évben megközelítette, illetve meghaladta a 700 millió forintot, amelyben jelentős része van annak, hogy a szombathelyi üzem drágán termel.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet