BUX 137939.17 -1,12 %
OTP 44250 -1,49 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leárazták a GITR agrárintegrátor vagyonát

2011. október 6. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Kelet-Holding Zrt. újra meghirdette a hitelezőknek kétmilliárd forinttal tartozó, már nem működő GITR Agrárfejlesztő és Kereskedelmi Zrt. vagyonelemeit. Ezúttal több mint 510  millió forint értékű ingó- és ingatlanvagyon  került piacra, amelyeket eddig nem sikerült eladni. Az iparvágánnyal is rendelkező  káli vetőmagüzem nettó irányárát 110 millióról 99 millióra, míg a szolnoki vetőmagüzemet 120-ról 108 millióra csökkentették az új pályázaton. Ajánlatot október 10-ig lehet tenni a vagyonelemekre. A Gabona- és Ipari Növények Termelési Rendszerét (GITR) 1976-ban a rákóczifalvi Szójatermelési Gazdálkodási Egyesülés, az Olajos Növények Termelési Rendszere és a Tiszaföldvári Búzatermelési Rendszer hozta létre. A GITR 1990-ben alakult részvénytársasággá, majd folyamatosan bővítette tevékenységi körét. Gondjai 2007-ben sokasodtak meg, amikor az integrációhoz tartozó üzemek terményeit magasabb áron vásárolta meg, mint amilyen áron értékesíteni tudta azokat. A válság és a kedvezőtlen időjárás tetézte a bajokat, a készletek nagy részének tárolását is kénytelen voltak hitelből finanszírozni. A cég nettó árbevétele 6,3 milliárdról 2009-re 3,6 milliárd forintra csökkent, a vesztesége pedig meghaladta a 600 millió forintot. 2010 februárjában csődöt jelentett. Az adóhatósággal, amelynek több mint 200 milliós követelése van a céggel szemben, már nem vezettek eredményre a tárgyalások. Így tavaly szeptemberben elindult a felszámolása.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet