A tulajdonos önkormányzat döntése értelmében 180 hektáros bővítéssel, több mint duplájára bővül a Győri Ipari Park területe. A jelenleg még döntően mezőgazdasági művelés alatt lévő telkek a sorrendben hatodik fejlesztési ütem keretében keleti irányból csatlakoznak majd a parkhoz. A helyhatóság arról is határozott, hogy módosítják a város rendezési tervét, s a parkot működtető, az önkormányzat tulajdonában lévő Győri Nemzetközi Ipari Park Kft. hozzákezd a terület közművesítésének előkészítéséhez. A várhatóan több száz millió forintos programot pályázati források segítségével szeretnék mielőbb megvalósítani. A városházán közölték, a döntés hátterében az áll, hogy a jelenleg rendelkezésre álló terület − néhány hektárt leszámítva − gyakorlatilag betelt, s jelentősebb területet igénylő beruházóknak már nem tudnak telket biztosítani. Ugyanakkor elsősorban az Audi fejlesztései kapcsán újabb beruházók jelentkeznek. A Győri Ipari Parkot legutóbb 2009-ben 17 hektárral bővítették és ennek infrastrukturáját több mint 600 millió forint költséggel építették ki. A parkban jelenleg már több mint száz cég működik, amelyek csaknem hatezer dolgozót foglalkoztatnak.
