BUX 138332.72 -0,83 %
OTP 44580 -0,76 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Három motorcsaládot gyárt az Opel Szentgotthárdon

2011. szeptember 26. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Három különböző motorcsalád készül majd az Opel Magyarország Kft. 2012 végére elkészülő, új szentgotthárdi gyárában − jelentette be pénteken Volker Hoff, az autógyár alelnöke. A napokban tető alá került, 31 ezer négyzetméteres gyártócsarnok mellett megújul a régi, hasonló nagyságú terület is, ahova már elkezdték betelepíteni a gépeket. Az alelnök hozzátette, ha a mintegy 500 millió eurós beruházás elkészül, Szentgotthárdon lesz a General Motors (GM) hajtóműgyártó központja, ahol a legkorszerűbb és legrugalmasabb, a pillanatnyi igényekhez igazodó gyártási technológiával készülhet évente mintegy 500 ezer motor. A GM Európában jelenleg három motorgyárat működtet. A program megvalósítását a magyar kormány 20 millió euróval támogatja. A fejlesztés révén mintegy 800 új munkahely létesül a határ menti városban. A társaság már el is kezdte a munkaerő toborzását, s eddig mintegy száz dolgozót − elsősorban mérnököket − fel is vettek. Ezzel párhuzamosan elkezdődtek a tárgyalások a hazai beszállítókkal is, amelyek összességében várhatóan több ezer új munkahelyet tudnak teremteni a beruházás révén.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet