BUX 138886.16 -0,44 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Széthúzzák a szezont a kerékpáros turisták

A bringás turisták nélkül több vendéglátós is lehúzhatta volna a rolót az idén. A kerékpározók jócskán széthúzzák a szezont: a rossz idő nem, csak a rossz kerékpárút lehet akadály.

2011. szeptember 22. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Miközben az idei forgalommal szinte sehol sem lehet dicsekedni, az ország frekventált idegenforgalmi körzeteiben száguld a kerékpáros turizmus. A tavalyi mintegy 30 százalékos növekedés után a Balatonnál további 20-25 százalékos növekedésről beszélnek, de nőtt a túrázó biciklisek száma a Velencei-, a Fertő- sőt a Tisza-tónál is.

A tókerülő túrák mellett egyre népszerűbbek a különböző versenyek. Az idei balatoni Pelso Kupára például rekordszámban neveztek. A szezon kora tavasztól késő őszig tart, és az időjárásnak sincs jelentős hatása. A sikerekben része van annak is, hogy jóllehet a fejlesztések lelassultak, de nem álltak le. Az egyik legnagyobb, több mint 360 milliós pályázati forrásokból megvalósuló beruházás több mint 12 kilométer hosszú lesz, a Fertő menti hálózathoz csatlakozik majd. Az úthálózat minősége országszerte azért jelentős hiányosságokat mutat.

A Velencei-tónál az elmúlt évek során húzóágazat lett a kerékpáros turizmus − mondta Behán István, a négycsillagos gárdonyi Vital Hotel Nautis igazgatója. Ebben döntő része van annak, hogy a közelmúltban befejeződött a kerékpárút-hálózat kiépítése, de annak is, hogy a tó a fővárosból gyorsan megközelíthető. A foglaltsági adatok is azt bizonyítják, hogy a különböző wellness-szolgáltatásokat igénybe vevők mellett a biciklivel túrázó hazai és külföldi vendégek hosszabbítják legjobban a szezont.

Több cég is a kerékpárosoknak köszönheti, hogy az idén talpon tudott maradni − mondta Kristóf Orsolya, az utazásszervezéssel és saját balatoni szálláshelyeik értékesítésével foglalkozó Magyar Tenger Kft. munkatársa. Vendégeik csaknem 40 százaléka biciklizni jött a tóhoz − tette hozzá. A tavalyinál csaknem húsz százalékkal többen fizettek be olyan többnapos programokra, amelynek keretében részben vagy egészben megkerülik a Balatont. Az idén már hajókirándulással, vitorlázással egybekötött túrákat is szerveztek, sőt konferenciák pihenőprogramjaiba is beépítették a bringázást.

Kerékpáros turisták nélkül a Fertő-tavi vendéglátók is nagy bajban lennének, a teljes éves forgalom több mint felét már ők adják − mondta Toldi Ferenc hegykői panziótulajdonos. Tavasszal, a nyári esős időszakokban és most szinte nincs is más vendég. Toldi hozzátette, jól mutatja az ágazatban rejlő lehetőségeket, hogy a határ túloldalán lévő szállodákba idén már olyan amerikai, kínai és japán csoportok is érkeztek, akik több megálló közbeiktatásával körbekerekezik a tavat.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt
Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet