A munkáltatók 11 százaléka növelné, 10 százaléka pedig csökkentené a dolgozói létszámot idén október és december között − ismertette a Manpower negyedik negyedéves munkaerő-piaci előrejelzését Szekeres Katalin, a Manpower Munkaerő-szervezési Kft. marketingvezetője. A munkáltatók 76 százaléka ugyanakkor nem kíván változtatni a munkavállalói létszámon az év hátralévő részében. A két legerősebb szektorban − a kereskedelemben és a gyártásban − a munkaerő-piaci mutató értéke egyaránt 10 százalékon áll, a nagy- és kiskereskedelem indexe negyedéves összehasonlításban 15, éves összehasonlításban pedig 16 százalékpontos javulást mutat.
A munkaerő-piaci kilátások javulása a kereskedelemben végre nem szezonális − tette hozzá G. Nagy Balázs, a Manpower üzletfejlesztési igazgatója. A szektor növekedésére számít a személyi jövedelemadó változásai nyomán, másrészt pedig a válság következtében a kereskedelmi egységek is átgondolták üzletpolitikájukat, ami segítette az üres helyiségek kiadását a plázákban, bevásárlóközpontokban.
