BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pozitívan látja a munkaerő-piacot a Manpower

2011. szeptember 14. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A munkáltatók 11 százaléka növelné, 10 százaléka pedig csökkentené a dolgozói létszámot idén október és december között − ismertette a Manpower negyedik negyedéves munkaerő-piaci előrejelzését Szekeres Katalin, a Manpower Munkaerő-szervezési Kft. marketingvezetője. A munkáltatók 76 százaléka ugyanakkor nem kíván változtatni a munkavállalói létszámon az év hátralévő részében. A két legerősebb szektorban − a kereskedelemben és a gyártásban − a munkaerő-piaci mutató értéke egyaránt 10 százalékon áll, a nagy- és kiskereskedelem indexe negyedéves összehasonlításban 15, éves összehasonlításban pedig 16 százalékpontos javulást mutat.

A munkaerő-piaci kilátások javulása a kereskedelemben végre nem szezonális − tette hozzá G. Nagy Balázs, a Manpower üzletfejlesztési igazgatója. A szektor növekedésére számít a személyi jövedelemadó változásai nyomán, másrészt pedig a válság következtében a kereskedelmi egységek is átgondolták üzletpolitikájukat, ami segítette az üres helyiségek kiadását a plázákban, bevásárlóközpontokban.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet