− Miért tartotta fontosnak, hogy a korábbi piac helyén egy a piac intézményét is integráló közösségi tér kerüljön kialakításra?
− A piacot régóta városképző erőnek tekintik, nem véletlen, hogy a sashalmi piac fontos része a kerület életének. A rekonstrukció után ez az első olyan budapesti piac, amelynek területén a hét minden napján nyitva tartó ökopiac is működik. Emellett elkészült egy sport- és rendezvénycsarnok is, amely akár kétszáz fő befogadására képes. A sashalmi piac és városközpont komplex rehabilitációja azonban sokkal több az előbb említetteknél. A projekt nemcsak a piacot érintette, hanem a Sashalmi sétányt is, így lényegében az egész környék megújult. Az önkormányzat 46 új parkolóhelyet létesített, és továbbiak kialakítását tervezi. A volt HÉV-vágányt szeretnénk leburkolni, erről megszületett a megállapodás a BKV-val, így reményeink szerint még az idén húsz új parkolóhelyet lehet kialakítani.
− Mennyibe került mindez a kerületnek?
− Több mint 1,7 milliárd forintból újult meg a terület, amelyhez az Európai Unió 686 millió forintos vissza nem térítendő támogatást is adott.
− A gazdasági megtérülés mellett milyen pozitív hatásokat vár a rekonstrukciótól?
− Jelenleg kilenc bolt és negyvennyolc termelői asztal áll rendelkezésre a piacon. Mindegyik üzlethelyiségnek van már bérlője, bár a termelői asztalok között még akad szabad. Minél több az árus, annál jobban érvényesül az árverseny, ezért tudatosan teremtettünk több elárusító helyet, hiszen a jelenleginél kedvezőbb árak több vevőt vonzanak. Számunkra ez azért fontos, mert a XVI. kerület mindig is kertvárosias jellegű településrész volt. Jó értelemben vett falusias jellegét megtartotta. Tavalyelőtt találkoztam egy 100 éves nénivel, aki szerint az a hosszú élet titka, hogy saját készítésű ételeket eszik a saját maga által megtermelt zöldségből, gyümölcsből, illetve saját nevelésű disznóból készít hurkát, kolbászt. Ha többlet keletkezik, az ugyebár értékesíthető. Nemrég áttértünk arra, hogy a szerda, a péntek és a szombat mellett a vasárnap is piacnap legyen, de reményeim szerint hamarosan a hét minden napja az lesz.
− Véleménye szerint mennyire lesz kihasználva a sport- és rendezvénycsarnok ?
− Nagyon népszerű a létesítmény, pedig csak nemrég nyitott meg. A kerületnek van kosárlabdacsapata, a Ziccer Kosársuli, akik most egy szabványméretű kosárlabdapályán tudnak meccset rendezni. Nem volt normál méretű röplabdapálya sem, eddig iskolai tornatermekben tartottak a szívbeteg röplabdások edzést, így örülök annak, hogy most már nekik is lesz állandó helyük. Emellett persze fontos, hogy a külső rendezvényeknek is helyet tudnak adni, így a csarnok bevételt is termel..
