BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Modern városközpont épült Sashalmon

A hónap elején adták át a XVI. kerületben a megújult városközpontot, amelyhez az önkormányzat az európai uniós társfinanszírozás keretében több mint 686 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott. A sashalmi piac és környéke jelentősen átalakult, köszönhetően az önkormányzat által saját forrásból biztosított további egymilliárd forintnak − nyilatkozta Kovács Péter polgármester.

2011. szeptember 12. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

− Miért tartotta fontosnak, hogy a korábbi piac helyén egy a piac  intézményét is integráló közösségi tér kerüljön kialakításra?

− A piacot régóta városképző erőnek tekintik, nem véletlen, hogy a sashalmi piac fontos része a kerület életének. A rekonstrukció után ez az  első olyan budapesti piac, amelynek területén a hét minden napján nyitva tartó ökopiac is működik. Emellett elkészült egy sport- és rendezvénycsarnok  is, amely akár kétszáz fő befogadására képes. A sashalmi piac és városközpont  komplex rehabilitációja azonban sokkal több az előbb említetteknél. A  projekt nemcsak a piacot érintette, hanem a Sashalmi sétányt is, így  lényegében az egész környék megújult. Az önkormányzat 46 új parkolóhelyet  létesített, és továbbiak kialakítását tervezi. A volt HÉV-vágányt  szeretnénk leburkolni, erről megszületett a megállapodás a BKV-val, így reményeink szerint még az idén húsz új parkolóhelyet lehet kialakítani.

− Mennyibe  került mindez a kerületnek?

− Több mint 1,7 milliárd forintból újult  meg a terület, amelyhez az Európai Unió 686 millió forintos vissza nem  térítendő támogatást is adott.

− A gazdasági megtérülés mellett milyen pozitív hatásokat vár a rekonstrukciótól?

− Jelenleg kilenc bolt és negyvennyolc termelői asztal áll rendelkezésre a  piacon. Mindegyik üzlethelyiségnek van már bérlője, bár a termelői asztalok  között még akad szabad. Minél több az árus, annál jobban érvényesül az  árverseny, ezért tudatosan teremtettünk több elárusító helyet, hiszen a  jelenleginél kedvezőbb árak több vevőt vonzanak. Számunkra ez azért fontos,  mert a XVI. kerület mindig is kertvárosias jellegű településrész volt. Jó értelemben vett falusias jellegét megtartotta. Tavalyelőtt találkoztam egy  100 éves nénivel, aki szerint az a hosszú élet titka, hogy saját készítésű  ételeket eszik a saját maga által megtermelt zöldségből, gyümölcsből,  illetve saját nevelésű disznóból készít hurkát, kolbászt. Ha többlet keletkezik, az ugyebár értékesíthető. Nemrég áttértünk arra, hogy a  szerda, a péntek és a szombat mellett a vasárnap is piacnap legyen, de  reményeim szerint hamarosan a hét minden napja az lesz.

Az 1970-es évek óta ígérgetett rekonstrukció kivitelezésével az önkormányzat évtizedes adósságot törlesztett a kerület lakosai felé.

− Véleménye szerint mennyire lesz kihasználva a sport- és rendezvénycsarnok ?

− Nagyon népszerű a létesítmény, pedig csak nemrég nyitott meg. A kerületnek  van kosárlabdacsapata, a Ziccer Kosársuli, akik most egy szabványméretű kosárlabdapályán tudnak meccset rendezni. Nem volt normál méretű röplabdapálya sem, eddig iskolai tornatermekben tartottak a szívbeteg  röplabdások edzést, így örülök annak, hogy most már nekik is lesz állandó  helyük. Emellett persze fontos, hogy a külső rendezvényeknek is helyet  tudnak adni, így a csarnok bevételt is termel..

Girnt József
Girnt József

Ez is érdekelhet