BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Onyx a sláger az Étteremkalauzban

2011. szeptember 9. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Különösebb felhajtás nélkül, tavalyhoz képest erős csúszással jelent meg a napokban az Alexandra Kiadó étteremkalauza. A negyedik alkalommal megjelent kiadvány az Onyx étteremnek adta az Év étterme díjat, az Év konyhafőnöke pedig Huszár Krisztián, a Mák Bisztro séfje lett. A top éttermek átlag pontszáma tavalyhoz képest nőtt, ám az Étteremkalauz 2011 idén is komoly, vitákra alkalmas kritikákat szőtt a tesztelt több mint 330 étterem kínálatához. A pletykák szerint épp emiatt csúszott több hónapot a kiadvány.

A kötet tartalmának gerincét 2011-ben is a Molnár B. Tamás vezette csapat adta, ám a kritikák élét a kiadó igyekezett tompítani. Ám arról, hogy a kiadó szerkesztői végül mit tartottak meg és mit dobtak ki az időre elkészült tartalomból, a bennfentesek sem igen tudnak: a kiadvány nívója nem változott, az olvasó aligha veszi észre a változtatásokat. Ami a kötet elmaradt sajtóbevezetését, illetve a díjátadó ceremóniát illeti, többen a válsággal magyarázták, illetve azzal, hogy az Étteremkalauz olyan érdeklődésre tart számot, amely ma már képes eladni önmagát, a díjak értékéből pedig semmit sem von le, hogy az átadása idén csak szakmai körben történik.

Top10 étterem
(pontszám)
Costes 16
Onyx 16
Chateau Visz 15
Csalogány26 15
Mák Bisztro 15
Nobu 15
Babel 14,5
Alabárdos 14
Arany Kaviár 13,5
Arcade Bistro 13,5
Forrás: Forrás: Étteremkalauz
Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet