BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőtt az ipari termelés volumene

2011. szeptember 8. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Előzetes adatok alapján az ipari termelés volumene az előző év azonos időszakához viszonyítva júliusban 0,3 százalékkal, munkanaphatástól megtisztítva 2,7 százalékkal nőtt − közölte szerdán a KSH. Ez némileg jobb, mint a júniusi adat: akkor a nyers adatok szerint 1,4 százalékos csökkenésről és tisztítva egyszázalékos emelkedésről adott hírt a statisztikai hivatal.

A termelés az év első hét hónapjában 7,0 százalékkal magasabb volt, mint az előző év azonos időszakában. Az előző hónaphoz képest a szezonálisan és munkanaptényezővel is kiigazított ipari termelési index júliusban 0,8 százalékkal emelkedett − szemben a júniussal, amikor 0,6 százalékkal csökkent. Ráadásul havi alapon ilyen dinamikus növekedést utoljára februárban regisztrált a KSH.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet