BUX 138946.79 -0,39 %
OTP 44910 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Piacra került az Elit szombathelyi óriás telke

2011. szeptember 2. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A felszámoló Leascenter Befektetési és Kereskedelmi Kft. piacra dobta az Elit Immobilien Ingatlanforgalmazó, Hasznosító és Beruházó Kft. legértékesebb vagyonelemét. A Szombathely határában lévő, 52,4 ezer négyzetméteres terület nettó irányára 550 millió forint. Az ingatlant gáz- és vízvezeték-szolgalmi jog, valamint a Raiffeisen Bank Zrt. javára opciós jog terheli. A még 2006 decemberében alapított, ingatlanforgalmazással és -üzemeltetéssel foglalkozó társaság döntően hitelből vásárolta meg a Szombathely egyik legfrekventáltabb részén lévő területet, amelyen többek között lakóparkot és bevásárlóközpontot szerettek volna építeni, ám az ágazat válsága közbeszólt, s már 2008-ban kiderült, az Elit nem tud forrásokat biztosítani a tervhez. Ingatlanüzemeltetésből 2008-ban mindössze 1,37, míg 2009-ben 1,87 millió forintnyi nettó árbevétele volt, míg kötelezettségállománya − 2009 végén − már meghaladta az 520 milliót. A tulajdonosok a következő évben még tőkebevonással, illetve az ingatlan értékesítésével próbálkoztak, ám nem volt szerencséjük. A vállalkozás végül az elmúlt év decemberében jutott a felszámolás sorsára.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet