A MÁV Informatika Zrt. tájékoztatása szerint a MÁV-Start internetes jegyértékesítési rendszere technikai okok miatt múlt hét szerda reggeltől nem volt elérhető. Az internetes jegyvásárlási rendszert üzemeltető MÁV Informatika Zrt. közleménye szerint az E-Ticket rendszer leállását az azt kiszolgáló tárolórendszer meghibásodása okozta, amely kezeli egy, illetve kettő lemez meghibásodását a tartalék lemezek bevonásával. Jelen esetben szerdán − viszonylag egymáshoz közeli időben − három lemez hibásodott meg. Így a RAID technológia nem tudta pótolni a kiesett lemezeket és az E-Ticketet kiszolgáló lemeztömb leállt. A hiba észlelését követő bejelentés után a szállító cég azonnal megkezdte a helyszínen a munkát, azonban a meghibásodott diszkek cseréje sem vezetett eredményre, mert szoftverhiba miatt nem lehetett üzembe helyezni az új lemezeket. A karbantartó cég felvette amerikai partnerével a kapcsolatot a szoftverhiba elhárítása érdekében. A MÁV Informatika pedig felkérte a gyártó hazai képviseletét, hogy vizsgálja ki és oldja meg a hardver és szoftver hibáját. Amit az meg is tett, és a rendszer vasárnap délután két órára helyre is állt négy és fél nap működésképtelenség után.
