BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Most borban utazik a Tesco

2011. szeptember 1. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nyár közepén a dinnyetermesztőknek, most a borpincészeteknek tolná meg kicsit a szekerét a Tesco Global Áruházak Zrt. azzal, hogy nagyobb tételben kíván bort exportálni Magyarországról. A héten járt Magyarországon Duncan MacDonald, a Tesco-csoport nemzetközi borbeszerzője, aki szerint a hazai borgazdaság elég erős ahhoz, hogy kurrens termékeket állítson elő − konkrét beszerzési mennyiségekről azonban egyelőre nem esett szó. Csányi Attila, a Bonafarm-csoport vezérigazgatója szerint a Tesco egyelőre lehetőséget kínál. Óriási dolog a Tesco polcain megjelenni, ám dolgozni kell azért, hogy külföldön a magyar borokat emeljék le azokról. A Bonafarm-csoport exportja 27 milliárd forint, ami a teljes árbevétel 17 százalékát teszi ki, az exportárbevétel 65 százaléka pedig elsősorban húskészítményekből származik. A Tesco összességében 50 milliárd forint értékben exportál Magyarországról termékeket − mondta David Wood, a kereskedelmi lánc magyarországi kereskedelmi igazgatója. A cél az, hogy ezt százmilliárd forintra növelje, amivel egyébként (a láncnak) pozitív lenne a külkereskedelmi szaldója.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet