Nyár közepén a dinnyetermesztőknek, most a borpincészeteknek tolná meg kicsit a szekerét a Tesco Global Áruházak Zrt. azzal, hogy nagyobb tételben kíván bort exportálni Magyarországról. A héten járt Magyarországon Duncan MacDonald, a Tesco-csoport nemzetközi borbeszerzője, aki szerint a hazai borgazdaság elég erős ahhoz, hogy kurrens termékeket állítson elő − konkrét beszerzési mennyiségekről azonban egyelőre nem esett szó. Csányi Attila, a Bonafarm-csoport vezérigazgatója szerint a Tesco egyelőre lehetőséget kínál. Óriási dolog a Tesco polcain megjelenni, ám dolgozni kell azért, hogy külföldön a magyar borokat emeljék le azokról. A Bonafarm-csoport exportja 27 milliárd forint, ami a teljes árbevétel 17 százalékát teszi ki, az exportárbevétel 65 százaléka pedig elsősorban húskészítményekből származik. A Tesco összességében 50 milliárd forint értékben exportál Magyarországról termékeket − mondta David Wood, a kereskedelmi lánc magyarországi kereskedelmi igazgatója. A cél az, hogy ezt százmilliárd forintra növelje, amivel egyébként (a láncnak) pozitív lenne a külkereskedelmi szaldója.
