Laufer Tamás, az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) és Kalmár István, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács (NHIT) elnöke aláírták azt a megállapodást, amelynek értelmében az érdekvédelmi szervezet szakmai tanácsadóként segíti a kibővített feladatkörrel működő NHIT munkáját. Az IVSZ az NHIT megbízásából a kormányzat elé kerülő anyagokkal kapcsolatban véleményeket, állásfoglalásokat fogalmaz meg, szakmai vitaanyagokat készít. A tanácsadói feladatkör része, hogy az IVSZ javaslatokat készít a jogszabályalkotáshoz, valamint a stratégiai irányvonalak és a programok kialakításához kapcsolódóan. \"Ez a szoros együttműködés az NHIT-vel fontos biztosítéka annak, hogy a szövetségünk által képviselt vállalkozások a jogszabályalkotás folyamatában és a szektort érintő kormányzati stratégia meghatározásában rendszeresen, közvetlenül és a kezdetektől részt vegyenek\" − jelentette ki Laufer.
