BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olcsóbb lett a Fehér Holló

2011. július 14. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Miután az előző pályázaton nem sikerült túladni rajta, a felszámoló Kerszi Zrt. ismét meghirdette a tavaly május óta felszámolás alatt lévő Fehér Holló Panzió és Étterem Kft. vagyonelemeit. A korábbinál nagyobb érdeklődésben bízva ezúttal már csak nettó 175 millió forintért hirdették meg a társaság ingatlanát és annak berendezési tárgyait − közölték a felszámoló cégnél. Az előbbiért 150 millió, míg a panzió és étterem teljes berendezéséért nettó 25 millió forintot kérnek. A májusi pályázaton még nettó 190 millió forintot kértek a vagyonelemekért (Napi Gazdaság, 2011. május 12.).

A működőképesség megőrzése érdekében az M1-es autópálya Győr felé vezető oldalán, a fővárostól 43 kilométerre, az óbaroki pihenőhelynél található, összesen 1142 négyzetméteres ingatlankomplexumra és az eszközökre csak együtt lehet pályázni. A határidő július 18. A területen található panzió, étterem és üzlet teljes közműhálózattal, internetcsatlakozással és kamerás megfigyelő rendszerrel rendelkezik. Ugyanakkor kizárólag a felépítmények vannak az adós társaság tulajdonában, a földhasználati jogra húsz évre szóló szerződés köthető.

Az 1989-ben alapított budapesti székhelyű Fehér Holló Kft. csaknem két évtizeden át működtette sikeresen a sztráda melletti panziót és éttermet. A kiváló konyhája miatt is kedvelt Fehér Hollót 2005-ben teljesen felújították és bővítették, ezáltal nagyobb rendezvények fogadására is alkalmas lett. A társaság 2008-ban az előző évi duplájára növelte nettó árbevételét, ami megközelítette a 160 millió forintot. A kft. életében azt követően történt gyökeres fordulat, hogy 2009-ben új tulajdonoshoz került. A mélyrepülésben nem csupán a gazdasági válságnak, a forgalom csökkenésének volt része, hanem annak is, hogy az új tulajdonosok keveset forgattak vissza a bevételből. Alig néhány hónap alatt a cég vesztesége meghaladta a 100 millió forintot, és odáig jutottak, hogy a közüzemi számlákat és béreket sem tudták kifizetni. Az utóbbiakat a felszámolás alatt a bérgarancia-alap segítségével tudták rendezni.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet