A szélmérések befejeződésével és a szükséges energiaátvételi szerződések megkötésével zöld jelzést kapott az Energie Verde cég szélenergia-beruházása Romániában. Az 50 millió eurós beruházás keretében egy 120 megawattos szélerőműpark első üteme készül Stalpu község közelében, amelyet egy jóval nagyobb beruházás követ majd. Az első erőművi fejlesztés − amely negyven, egyenként 3 megawattos szélkerékből áll − már a jövő év első negyedében startolhat, a második, 300 megawattos fejlesztés várhatóan 2013-ban kezdődhet.
Mindkét beruházásban érdekelt az Energie Verde, amely felerészben Nagy György érdekeltségi köréhez tartozó cégek − a Westbay Kft. és a HO-ME 2000 Kft. − tulajdonában van, a másik 50 százalékot egy romániai energetikai szakember tulajdonolja. A stalpui beruházást ők ketten valósítják meg, míg a második, hat helyszínre tervezett, 90-100 szélkerékből álló szélerőműparkot a romániai E-Onnal közösen hozzák létre. A két beruházás előkészítésére Nagy György cégei eddig 3 millió eurót fordítottak. A fejlesztés megtérülése négy-öt éven belül várható, mivel az áramátvételre szóló szerződéseket már megkötötték a román Transelektrika céggel, az ottani villamos művekkel. A magyarországi infrastrukturális fejlesztésekben, így például a csepeli szabadkikötő fejlesztésében is érdekelt Nagy György kérdésünkre elmondta, hogy hazai energetikai beruházásokban nem gondolkodik, egyelőre a román piacra koncentrál.
