BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Későn tanítják

2011. június 20. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) a pénzügyi iránytű kezdeményezésével a középiskolákba juttat el a tudatosság fejlesztését célzó tananyagokat, több egyetemen pedig már megindult az ezzel kapcsolatos képzés is. A Gödöllői Egyetemen a hallgatók egy féléven keresztül hallgathatnak pénzpszichológiát. Szalai Sándor, a Solar Capital Gold ügyvezetője azonban úgy véli, a fő jellemvonások és a pénzügyi kulturális szokások is 5-6 éves korban alakulnak ki, így a tájékoztató munkát is akkor kell kezdeni. Szerinte ezt nem külön tárgyként, hanem a többi integráns részeként érdemes elképzelni. Többen is remek kezdeményezésként emlegették az egykori iskolai takarékbélyeg mozgalmat, ami játszva érte el a gyerekeknél, hogy a spórolás mindennapi életük részévé váljon. Az egyetem kutatásai is azt mutatják, nagyon fontosak a gyermekkori minták.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet