BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Többet kártyáznak majd az utazók

2011. június 14. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A MasterCard több mint 100 utazási célpontot vizsgáló kutatása szerint várhatóan a világ legnagyobb városaiba irányuló légiutas-forgalom 2011-ben 9,2 százalékkal, az utasok külföldi költése pedig 14,6 százalékkal nő. Mint felhívják a figyelmet, az e téren tapasztalható növekedés meghaladja a világ GDP-bővülését. New York és Párizs előtt London vezet a látogatók költéseit vizsgáló listán is. A brit fővárosban a külföldiek várhatóan 25,6 milliárd dollárt költenek el, New Yorkban kicsit kevesebbet, 20,3 milliárd dollárt, míg Párizsban csak mintegy feleannyit, mint a brit fővárosban: összesen 14,6 milliárd dollárt. A sorban Bangkok következik, itt a külföldi utasok összesen 14,4 milliárdtól vesznek búcsút, Frankfurtban ennél félmilliárd dollárral kevesebb vándorol kereskedőkhöz és szolgáltatókhoz 2011-ben.A MasterCard kutatása alapján a külföldiek költésének legnagyobb arányú növekedése Isztambulban várható: ez meghaladhatja a 30,1 százalékot 2011-ben. Ebben a tekintetben Barcelona a második 28,2 százalékkal, és Dubajban is majdnem negyedével bővülhet a külföldiek által lebonyolított kártyaforgalom a 2010-es adatokhoz képest.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet