Az ikt-szektornak a k+f területén betöltött súlya finoman szólva is nehezen nevezhető kiugrónak. Egy friss elemzés szerint ugyanis a szektor, a magyar k+f ráfordítások egyébként is alacsony voltát figyelembe véve, ebben a dimenzióban nem teljesít jól, amit az EU−27 mezőnyének utolsó harmadában elfoglalt helye is tükröz. Azaz kevesebb jut az innovációra, mint az európai vetélytársaknak.
Nem leszek nagyon népszerű a véleményemmel, de úgy látom, hogy az utóbbi években túl sokan, túl jól meg tudtak élni az innovációs támogatásokból úgy, hogy értékelhető eredményt letettek volna az asztalra. Abban is biztos vagyok, hogy voltak olyan, támogatásra érdemes innovátorok, amelyek nem jutottak közel a kondérhoz.
Ahogy sok vállalat a válság szorításában tudott megerősödni, úgy az ikt-szektor előtt is itt a lehetőség, hogy megmutassa: a nehézségek, a forráshiány ellenére is fejlődő- és életképes − mindannyiunk hasznára. Erősen szurkolok magunknak.
