integy négyszáz szakember, informatikai vezetők és az informatikai beruházások döntéshozói, valamint távközlési és elektronikai vállalkozások vezetői, szakértői gyűltek össze Siófokon az első Business & Technology konferencián, hogy megvitassák a szakma trendjeit, újdonságait. A szervezők célja az volt, hogy a hazai vállalkozások döntéshozói egy helyen, a szállítók széles körétől kapjanak átfogó képet a legújabb infokommunikációs technológiákról.
Bár a konferencia középpontjában a felhasználók álltak, az eseményen részt vevő informatikai cégek munkatársainak visszajelzései szerint ők is sokat profitáltak az előadásokon, kerekasztal-beszélgetéseken elhangzottakból. A konferencia két napja alatt eszmecserét folytathattak a felhasználói oldal képviselőivel, megismerhették elképzeléseiket és elvárásaikat.
A rendezvényen kulcsszerepet kaptak a mobilalkalmazások és a távközlés. Ahogy Beck György, az IVSZ alelnöke, a távközlési tagozat elnöke, a Vodafone Magyarország Zrt. elnök-vezérigazgatója előadásában elmondta: a távközlés egyértelműen a magyar gazdaság húzóágazata. A magyar távközlési szektor súlya a gazdaságban nemzetközi összehasonlításban is nagyon jelentős. Az iparág árbevételének és beruházásainak az aránya meghaladja az uniós átlagot, a hazai távközlési szolgáltatók az elmúlt öt évben évente 130-150 milliárd forintot ruháztak be Magyarországon.
Az üzleti oldal mellett a technológia kiállítás formájában is megjelent az eseményen. A Born to be mobile kiállításon a legújabb, a mozgás szabadságát biztosító technológiákat, termékeket és szolgáltatásokat mutatták be.
