Jelenleg is zajlik az atomerőművekre vonatkozó nemzetközi szabványok és előírások felülvizsgálata − mondta Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter egy tegnapi háttérbeszélgetésen. A folyamat részeként a tárcavezető szerint vélhetően magasabb szintre kell emelni a magyar előírásokat is, amelyeknek a paksi atomerőműnek, illetve a bővítési munkálatoknak is meg kell majd felelnie. A miniszter megismételte: a gazdaságosság, biztonság, függetlenség körülményeit figyelembe véve hosszabb távon nem lehet a jelenleginél nagyságrendileg kisebb szerepet szánni a nukleáris energiának a magyar energiamixben. A nukleáris energia megítélését és jövőbeni szerepét illetően nézetkülönbségek uralkodnak az EU-ban Fellegi szerint. A tisztánlátást olyan kérdések is zavarják, miszerint hogyan azonosítható a nukleáris energiaforrásból termelt áram a közös hálózatban. Az energetikáért felelős EU-s miniszterek mai gödöllői informális ülésén kerül először napirendre az Energia Útiterv 2050, amely évtizedekre meghatározza majd az EU energiapolitikájának irányát.
