BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Távhőügy: elképesztő csatornákon folyik el a pénz

2011. március 10. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kötelező áramátvételi rendszer (kát) jelenlegi formájában alkalmatlan a hosszú távú stratégiai célok szolgálatára, elképesztő csatornákon szivattyúzzák ki a pénzt a rendszerből - mondta Fellegi Tamás egy budapesti háttérbeszélgetésen. A mostani támogatási rendszer helyett mindenképpen új szisztémát kell kialakítani - fogalmazott a hővel kapcsolt és a megújuló áramtermelést támogató kát ügye kapcsán a nemzeti fejlesztési miniszter, aki szerint helyre kell állítani az állam befolyásoló szerepét, a szabályozói eszközök ugyanis önmagukban nem elégségesek.

A mostani állapothoz képest az új támogatási rendszer inkább a kisebb, lokális erőműveket részesítené előnyben; mindemellett az erdőgazdálkodás, -védelem, valamint a biomassza-gazdálkodás terén is előrelépést kívánnak elérni. A kát-rendszer átalakítása kapcsán föllángolt vitáról Fellegi elmondta: az ütemezés kérdése állt a középpontban, tekintettel az ellátásbiztonság szempontjára. A rendszer kivezetésének szükségességét nem vitatta senki, a szolgáltatás fönntartásának elsőbbségi szempontja azonban cizellálja a kérdést. A mostani logika szerint a minél gyorsabb kivezetés mellett a problémás önkormányzatok számára egyéni megoldást kell találni - fogalmazott. A kabineten belül a múlt hét végén született megállapodás arról, hogy fennmarad a rendszer, de átalakítják; a hőenergiát támogatják majd.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet