BUX 138808.65 -0,49 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tavasszal nyílhat meg az Aranymúzeum

2010. november 21. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

November helyett várhatóan csak márciusban vághatják át az Aranymúzeum szalagját az Andrássy úton. A kiállítás Zelnik István üzletember, műgyűjtő távol-keleti gyűjteményére épül - itt mutatják be az egykori diplomata aranymaszk-gyűjteményét és ezüst és elefántcsont tárgyakból álló kollekcióit.
Az 1860-ban épült, négyszintes épületben berendezett múzeum két emeletén kiállítótermek, archívum és kutatórészleg, a földszinten pedig trópusi kerttel összekapcsolt teaház lesz. A belsőépítészeti munkák várhatóan januárban kezdődnek. Az 1200 négyzetméteres kiállítási területen Zelnik tárgyai mellett időszaki kiállítás keretében eddig jórészt ismeretlen távol-keleti magángyűjtemények is megjelennek.
Az épület fenntartása - a tetemes bérleti díjjal együtt - évente 350-400 millió forintba kerül. Zelnik lapunk kérdésére elmondta, hogy a belépőjegyekből, a vendéglátásból és a múzeumi bolt forgalmából egymilliárd forint feletti bevételt és százmilliós nagyságrendű nyereséget vár - mindez akkor érhető el, ha a fővárosba látogató külföldiek 2,5 százaléka felkeresi a Zelnik-gyűjteményt.

Jelentős bevételt remélnek a háromdimenziós virtuális múzeumból is, amely az interneten ötdolláros "belépti díjért" tekinthető meg. A múzeum marketingjére és bevezetésére is jelentős, 50-100 millió forint közötti összeget szán az alapító, aki 50 éves bérleti szerződést kötött az épület tulajdonosával, Kovács Gábor üzletemberrel.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet