Fél év alatt közel hatmillió látogató kereste fel a magyar pavilont a sanghaji világkiállításon. Az expó vasárnapi zárása előtt a világkiállítások nemzetközi szervezete (BIE) elismerésben részesítette a kiállítást. A nemzetközi zsűri független értékelése szerint a magyar pavilon ezüst diplomát kapott. Ilyen rangos elismerésben magyar pavilon a világkiállítások történetében legutóbb 1958-ban részesült - akkor arany csillag díjjal tüntették ki a magyar kiállítást.
A BIE három kategóriában összesen 34 pavilont talált jutalmazásra érdemesnek. A több mint 300 különféle kiállítási helyszín közül a C kategória - vagyis a bérelt pavilonok - kategóriájában arany diplomát az algériai, szlovén és portugál pavilon kapott, ezüst elismerést pedig hazánkon kívül a cseh és török kiállítás, bronzot a perui, katari és görög nemzeti pavilon. A magyar pavilont az építészeti és dizájn kategóriában tartották elismerésre méltónak a kilenctagú nemzetközi zsűri szakértői, akik két alkalommal - júliusban és októberben - keresték fel az expó kiállítótereit. A Lévai Tamás építész által tervezett pavilont a magyar-kínai tulajdonban levő Genexpo Kft. építette és üzemeltette.
A céget június óta vizsgálja a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal és Papcsák Ferenc kormánybiztos. Ennek befejezését szeptember végére ígérték, az eredmény egyelőre nem ismert. A Genexpo nyilvános közbeszerzési eljáráson nyerte el a pavilon kivitelezését és üzemeltetését. A kormányváltást követően azonban - bár a számlákat a magyar államot képviselő Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) nem kifogásolta - egyetlen forintot sem utaltak a Genexpónak. Ezzel komolyan veszélybe került a kiállítás üzemeltetése és a magyar nemzeti nap programja is. Ez utóbbira a KIM augusztus közepén külön megállapodás keretében utalt pénzt a kulturális programot szervező BMC Kft.-nek.
