Az ország egyik leggazdagabb településén, Hévízen 16 év után távozik a polgármesteri székből Vértes Árpád, miután a Fidesz-KDNP színekben induló Papp Gábortól vereséget szenvedett. Vértes szerint az átadáskor nem kell majd szégyenkeznie, hiszen a gyógyvizéről híres településen az elmúlt négy választási ciklus során több minden készült el, mint sok nagyvárosban. Legutóbb - milliárdos beruházással - a belvárost tették rendbe. A szemmel is jól látható eredményeket Hévízen kevesen vitatják, ugyanakkor minden helybéli tudja, hogy a további fejlődés elsősorban attól függ, mi lesz az állam és a helyi önkormányzat tulajdonában lévő reumakórház, illetve a gyógyfürdő sorsa. A közelmúltban a kormány leállított egy milliárdos fejlesztési programot, ám a többség szerint az új városi vezetésnek esélye lehet arra, hogy a beruházás - esetleg némi módosítást követően - mégiscsak zöld utat kapjon.
