BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Startol az influenzaszezon

2010. szeptember 20. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hivatalosan is startol az influenzaszezon: a Nemzeti Erőforrás Minisztériuma ma jelenti be a kellemetlen tünetekkel járó őszi-téli járvány lehetőségét. Az idei influenza-időszak várhatóan a tavalyinál enyhébb lesz, hiszen egyelőre nem várható új H1N1-járvány. A védőoltásokra 3,7 milliárd forintos keret áll az egészségügyi tárca rendelkezésére.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlása alapján az idei szezonális influenza elleni oltóanyagba a tavalyi pandémiás H1N1-törzs is belekerült, ezért az idősebb embereknek, illetve a krónikus betegeknek nem feltétlenül szükséges a kifejezetten H1N1-vírus elleni védelmet nyújtó vakcinával is beoltatni magukat. A fiataloknak azonban, akik nem kérnének egyébként "szezonális" oltást, lehetőségük van kifejezetten H1N1-es oltóanyagú vakcinát kérni, mert az újinfluenza tavaly nagyobb arányban betegített meg gyerekeket és fiatalokat, mint az általában terjedő szezonális influenzatörzsek.

A védőoltások már a patikákban vannak, a pilisborosjenői székhelyű Omninvest augusztus végén leszállított 1,3 millió adag szezonális influenza elleni vakcinát. Ez vélhetően elegendő lesz, hiszen a raktárakban még van a tavalyi készletből is. A gyártó Omninvest szóvivője, Németh Zsolt elmondta, hogy a cég képes további mennyiséget szállítani, de idén már csak karbantartási, felújítási munkák és a kutatások folynak.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet