Hivatalosan is startol az influenzaszezon: a Nemzeti Erőforrás Minisztériuma ma jelenti be a kellemetlen tünetekkel járó őszi-téli járvány lehetőségét. Az idei influenza-időszak várhatóan a tavalyinál enyhébb lesz, hiszen egyelőre nem várható új H1N1-járvány. A védőoltásokra 3,7 milliárd forintos keret áll az egészségügyi tárca rendelkezésére.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlása alapján az idei szezonális influenza elleni oltóanyagba a tavalyi pandémiás H1N1-törzs is belekerült, ezért az idősebb embereknek, illetve a krónikus betegeknek nem feltétlenül szükséges a kifejezetten H1N1-vírus elleni védelmet nyújtó vakcinával is beoltatni magukat. A fiataloknak azonban, akik nem kérnének egyébként "szezonális" oltást, lehetőségük van kifejezetten H1N1-es oltóanyagú vakcinát kérni, mert az újinfluenza tavaly nagyobb arányban betegített meg gyerekeket és fiatalokat, mint az általában terjedő szezonális influenzatörzsek.
A védőoltások már a patikákban vannak, a pilisborosjenői székhelyű Omninvest augusztus végén leszállított 1,3 millió adag szezonális influenza elleni vakcinát. Ez vélhetően elegendő lesz, hiszen a raktárakban még van a tavalyi készletből is. A gyártó Omninvest szóvivője, Németh Zsolt elmondta, hogy a cég képes további mennyiséget szállítani, de idén már csak karbantartási, felújítási munkák és a kutatások folynak.
