A csütörtök reggeli adatok szerint eddig csupán 5-6 épületben kérték a távfűtés beindítását Budapesten, viszont számos óvodában és bölcsődében már melegek a radiátorok - mondta a Napi Online-nak Balog Róbert, a Főtáv Zrt. kommunikációs vezetője. Ez nem meglepő a szóvivő szerint, a korábbi évek tapasztalatai alapján ugyanis a fogyasztók kivárnak, legalább 3-5 napig nem kezdenek fűteni akkor sem, ha addig kihűl a lakás. A kisgyermekes háztartásokban jellemző, hogy valamilyen kiegészítő megoldást alkalmaznak, például olaj- vagy villanykályhát állítanak be a korán beköszöntött hűvös időben. Általában azonban egy viszonylag hosszabb, hétvégét is magában foglaló hidegebb időszak kell ahhoz, hogy a társasághoz forduljanak a szolgáltatás beindításáért; így többnyire hét elején érkeznek be a megkeresések.
A fűtés beindításánál olykor problémát okoz, hogy az egész ház egységes álláspontra jusson. Ilyenkor az energetikailag korszerűsített házakban az egyéni fűtés-szabályozás miatt könnyebb a helyzet; bár az átmenő vezetékek így is fűtenek valamelyest. A hivatalos fűtési szezon meghatározása korábban megszűnt, a lakóközösségek és a távfűtő közötti szerződésben szereplő napi középhőmérséklet alapján kezdik meg a fűtést, de a lakóközösség által felhatalmazott személy kérésére korábban is indulhatnak.
