BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Logisztikai központot épít a Continental

2010. augusztus 29. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nemcsak a hazai, hanem az osztrák piacot is kiszolgálja majd az a közel 18 ezer négyzetméteres logisztikai központ, amelyet a mosonmagyaróvári MoWin Ipari Parkban épít fel a Continental Hungária Kft. - jelentette be pénteken a beruházás alapkő-letételi ünnepségén Rábai Dániel, a társaság ügyvezető igazgatója. A mintegy nyolcmillió euró értékű programot az ipari park már közművesített 38 hektáros területén az ingatlanfejlesztéssel foglalkozó Natibar Kft. valósítja meg. A tervek szerint a jövő év januárjától működő, a legkorszerűbb anyagmozgató berendezésekkel felszerelt raktárbázis 70 dolgozót foglalkoztat majd. Az ügyvezető igazgató elmondta, a Continental magyar cégének fennállása óta ez lesz az egyik legnagyobb zöldmezős beruházása. A logisztikai központban évente várhatóan mintegy 2,3 millió gumiabroncsot tárolnak majd. A tavaly húszmilliárd euró nettó árbevételt elérő Continental 46 országban van jelen termékeivel, s összesen 143 ezer alkalmazottat foglalkoztat. Az indiai Samvhardana Motherson Group június elején jelentette be, hogy magyar cége, az SMR Auto-motive Mirror Technology Hungary Bt. mintegy 250 dolgozónak munkát adó visszapillantótükör-gyárat épít a mosonmagyaróvári ipari park közel 30 ezer négyzetméteres területén. Szabó Miklós, a város polgármestere elmondta, jó esély van arra, hogy az ipari parkban hamarosan egy újabb terület is gazdára talál. Egy elsősorban gép- és különböző villamos ipari berendezéseket gyártó céggel folytatnak előrehaladott tárgyalásokat a letelepedésről. A társaság várhatóan mintegy 80 új munkahelyet teremt - tette hozzá a polgármester.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet