Miután a feleknek nem sikerült egyezségre jutni a hónapok óta tartó elszámolási vitában, a tulajdonos lízingcég, a CIB Property Zrt. pénteken kikapcsoltatta az áramot a dunaújvárosi Aquantis Wellness- és Gyógyászati Központban. A mintegy kétmilliárd forintos önkormányzati beruházást finanszírozó pénzintézet szerint a város tulajdonában lévő s a komplexumot üzemeltető DVG Dunaújvárosi Vagyonkezelő Zrt. annak ellenére nem tett eleget fizetési kötelezettségeinek, hogy erre többször is felszólították. A DVG nemcsak több száz millió forint lízingdíjjal tartozik a CIB Propertynek, hanem egy ideje a közüzemi számlákat sem fizeti. A DVG viszont közleményben szólította fel a pénzintézetet, hogy hagyjon fel a jogsértő magatartással, s azt is bejelentették, hogy birtokvédelmi eljárást kezdeményeznek - a DVG szerint ugyanis a CIB Property mintegy 600 millió forintot jogtalanul követel a várostól. Tovább növeli a gondokat, hogy az Aquantisban egy olyan ellátási kötelezettségű, a tb által finanszírozott gyógyászati központ is működik, amelyet szintén be kellett zárni. A kétszintes, összesen kilenc bel- és kültéri medencével rendelkező Aquantis már tervezésekor, 2006-ban nagy vitát váltott ki, s a beruházás megosztotta a képviselő-testületet is. A város eredetileg egy több mint hatmilliárdos programot szeretett volna megvalósítani, amelynek részeként szálloda is épült volna a fürdő mellett. Az aláírt lízingszerződés értelmében a helyhatóságnak húsz éven át havonta 280 millió forintot kellene fizetnie a pénzintézetnek, ráadásul a komplexum fenntartása évente még mintegy 150 millió forintba kerül. Azt egyelőre nem tudni, hogy az Aquantis mikor nyithat majd ki ismét.
