A makói képviselő-testület úgy döntött, hogy a város egy harmincszor tizenöt méteres mobil műjégpályát vásárol. A beruházásra 32 millió forintot szánnak, amelyet várhatóan négy részletben kell majd kifizetni. A létesítményt az önkormányzat tulajdonában lévő Makói Kommunális Nonprofit Kft. működteti majd. A helyhatóságnál elmondták, hogy a tavaly első alkalommal felállított, a város által bérelt pálya rendkívül népszerű volt, még Erdélyből is sokan érkeztek korcsolyázni. Ugyanakkor a szezononkénti, 7,8 millió forintos bérleti díj megterheli a költségvetést, a gazdasági számítások alapján jobban megéri egy mobil pályát venni. A tervek szerint a pályát sátorral befedik és decembertől március elejéig folyamatosan működtetik. A "jeges sátorban" különböző sport- és kulturális rendezvényeket is tartanak. A térségben sokáig csak Szegeden volt műjégpálya, ám néhány éve Hódmezővásárhely is vásárolt egyet, amelyet évente a Kossuth téren állítanak fel. Szentesen tavaly a Szentes-Frigó Kft. 110 millió forint költséggel épített olyan jégcsarnokot, amely különböző versenyek megtartására is alkalmas.
