BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Horvát szalma is fűtheti az új pécsi kazánt

2010. július 25. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rövidesen végleges döntés születhet arról, hogy 24 milliárd forintos költséggel újabb biomassza-tüzelésű erőművi blokkot épít Pécsett a PannonPower Holding Zrt. - jelentette be Péterffy Attila, a társaság vezérigazgatója. Az új fejlesztésű egység egy jó ideje nem használt szenes blokk helyére, a már meglévő 50 megawattos, ugyancsak biomasszablokk mellé kerülne és 90 százalékban szalmával, tíz százalékban pedig energianáddal fűtenék. A tervek szerint évente mintegy 230 ezer tonnányi alapanyagra lesz majd szükség, négyötödét főként Bács-Kiskun megyei, illetve baranyai, somogyi és tolnai termelőktől szerzik be, de már tárgyalnak horvátországi beszállítókkal is. A kazánt várhatóan egy kínai tulajdonú dán cég szállítja majd, a kapcsolódó erőművi berendezéseket idehaza szerzik be. Péterffy elmondta, a beruházás nyomán a két gázüzemi kazán csupán tartalékszerepet kap majd - mondta el Péterffy -, a pécsi lesz az első olyan erőmű, amelyik a villamos és a távhőenergiát kizárólag biomasszából állítja elő. Ha a végső döntés megszületik, a bontási munkák már a nyáron elkezdődhetnek, az új blokk pedig 2012 végére készülhet el. Nem került le a napirendről egy 50 megawattos teljesítményű, fásszárú növényekkel fűtött biomasszablokk építése sem, de ennek előkészítése még kezdeti stádiumban van.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet