BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöld utat kapott az új budapesti városközpont

2010. június 30. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szinte egyhangú szavazással hagyta jóvá az új belváros tervét az országos építészeti tervtanács, ennek értelmében a Bécsi utca helyén korszerű városközpont jön létre. A Main Street projektet a Csipak Péter nevével fémjelzett Immobilia Zrt. valósítja meg.

A vegyes funkciójú városközpontban irodák, mélygarázs, kereskedelmi egységek és egy 120 szobás butikhotel kap majd helyet. A fejlesztés csúcspontja azonban az irodák tetejét elfoglaló 3000 négyzetméteres közpark lesz, ahonnan pazar kilátás nyílik majd egész Budapestre. Az éttermekkel és kávézókkal is ellátott kilátópark minden bizonnyal a főváros új látványossága és a turisták egyik kiemelt célpontja lesz.
A cégtulajdonos Csipak Péter áttörésként értékelte a tervtanács döntését és elmondta, hogy ezzel a fejlesztéssel Budapest a világ építészetének élvonalába kerülhet és a főváros visszanyerheti egykor volt kozmopolita csillogását. A tervtanács által jóváhagyott impozáns terveket egyébként a londoni Foster and Partners cég készítette. A Main Street projekt összköltségvetése 145 millió euró lesz, a bontási munkák várhatóan már az idén ősszel elindulhatnak.

Az elvi építési engedély a nyár végére várható - ez esetben az építkezés jövő tavasszal kezdődhet és 2013-ban érhet véget. A nagyszabású fejlesztést a forráshiány sem késlelteti, mert a saját erő és aláírt banki hitelszerződések révén a külső források rendelkezésre állnak.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet